"Daha İyisi İçin Doğal Katkı..."
İrtibat Numaramız
0542 232 93 02
0532 272 36 82
Kurumsal - OR-TAR | Organik Tarım Ürünleri

Kurumsal

Firmamız OR-TAR 2007 yılında kurulmuş olup, kapasite artırımından sonra Eylül 2008'de yıllık 200.000 ton kapasite ile üretime başlamıştır. Bu anlamda Türkiye'nin en büyük kapasiteli zeolit işleme ve organik tarıma uygun sentetik olmayan doğal katkılı gübre üretim tesisine sahiptir. İşlemekte olduğumuz zeolit türü; doğada 46 çeşidi bulunan zeolit türünün clinoptilolit formudur. Dünyadaki zeolit (clinoptilolit ) rezervinin %62'si Türkiye'de bulunmaktadır.

Kullanım Alanları

  • Tarım Sektörü
  • Filtreleme ve Arıtma
  • Hayvancılık
  • Kozmetik
  • İlaç Sanayi
  • İnşaat
  • Asfalt ve Beton Sanayi

CLİNOPTİLOLİT'İN FAYDALARI

Toprak Islahı
Topraktaki PH dengesizliğini yüksek anyon – katyon değiştirme kapasitesi sayesinde asidik ve bazik ortamdan nötr ortam haline getirir.
Toprakta kullanılmayan amonyum fazlasının tutularak bünyesinde adsorbe edilmesini sağlar.
Tamamıyla organik yapısı sayesinde topraktaki organik madde oranını yükseltir.
Kumsu yapılı yüksek su geçirgenliği olan topraklarda, kendine özel bir ortam oluşturarak bitki köklerinin daha düzenli oluşmasını ve köklerin düzgün tutunmasını sağlar.

Su Tasarrufu
Kendi bünyesinde adorblama yeteneği sayesinde %85 ile %135 arasında su alabilmekte. Ortam sıcaklığı yükseldiği takdirde terleme yolu ile toprağı nemlendirerek sürekli tavda kalmasını sağlar. Böylelikle suyun buharlaşması ya da taban suyuna karışarak yok olması engellendiğinden %46 ya kadar su tasarrufu sağlanır.

Gübre Tasarrufu
Tarlaya atılan gübreler atım tarihi itibarı ile 7.gün sonuna kadar yağmur ya da sulama suyu aracılığı ile çözülmediği takdirde içerdiği azot miktarının yaklaşık %27'si ile %35'i arasında buharlaşma kaybına uğrar.

Zeolit yapısındaki kanalcık ve odacıklar sayesinde suda çözünen temel besin elementleri N-P-K (azot – fosfor – potasyum) ile makro-mikro besin elementlerini bu odalarda su ile beraber belirli oranda hapseder. Örneğin 100 kg zeolit 5 kg. saf azot adsorbe eder, terleme yoluyla bitki köklerine yavaş yavaş geri verir. Böylece gübre kullanımında %18 ile %25 tasarruf sağlanır.

Dünyanın %75'i sularla kaplıdır. Ancak bunun sadece %3'lük bölümü kullanılabilir su rezervidir. Yaşanmakta olan küresel ısınma sebebiyle su rezervlerinin büyük bir hızla azaldığı göz önünde bulundurulduğunda % 100 doğal olan ve canlı sağlığına hiçbir zararı bulunmayan clinoptilolitin insanlık ve gıda sektörü için ne kadar önemli bir mineral olduğu yakın bir gelecekte çok daha iyi anlaşılacaktır.

Yıllık yağış oranının 500 mm.'nin altında olduğu kurak ve kuraklık eğilimi gösteren bölgelerde kullanımını şiddetle önerdiğimiz ürünümüzün bölgelerde test edilmesi ve kullanılması amacı ile şirketimiz OR-TAR Organik Tarım Ürünleri her türlü teknik destek ve kolaylığı sağlayacaktır.

Fabrikamızdan Görüntüler

 

Sipariş Formu

NOT: Lütfen bilgilerinizi eksiksiz ve doğru şekilde giriniz.
Ad Soyad *
Telefon *
Mail
Adet
Adres *
Or-Tar Organik Tarım Gıda Hayv. Madencilik Nak. San. ve Tic. Ltd. Şti.
Bankaİş Bankası
Şube Kodu2100
Hesap Numarası3037183
Iban NoTR92 0006 4000 0012 1003 0371 83


Copyright © 2016 www.clinor-tar.com - Tüm Hakları Saklıdır.